T.C. Sağlık Bakanlığı Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü
T.C. Sağlık Bakanlığı Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Başhekim

Güncelleme Tarihi: 05/10/2018


Dt. Lütfi ÇİFTÇİ
Başhekim


    1972 yılında Zonguldak'ta doğmuştur. İlk,Orta ve Lise Eğitimlerini Zonguldak'ta tamamlamıştır. 1990 Yılında Erzurum Atatürk üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine başlamıştır. 2012 Yılında Anadolu Üniversitesi Kamu yönetimi Bölümünü, 2013 Yılında Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Yüksek Lisansını tamamlamıştır.
     
2000 Yılında Yalova İlinde Özel Muayenehanecilik tecrübesi haricinde Bursa Duaçınar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezin’de ve Bursa Orhangazi Devlet Hastanesinde Klinik Diş Hekimliği yapmıştır. 2012 Yılında Başhekim Yardımcısı olarak başladığı Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde halihazırda Başhekimlik görevini yürütmektedir.Başta Uluslararası Doktorlar Derneği Bursa Temsilciliğinde Kurucu Başkan olarak devam etmenin yanısıra Sivil Toplum örğütü tecrübeleri olmuştur. 2015 yılında Sağlık Bakanlığımız tarafından Somali Recep Tayyib Erdoğan Eğitim ve araştırma Hastanesinde kurucu destek Hekimi olarak görev yapmıştır.
    
2016 yılında Sağlık Bakanlığı İstanbul İl değerlendirmesinde saha değerlendiricisi olarak görevlendirilmiştir. Evli ve İki Çocuk Babasıdır.